Sušička uleví od alergií, ale jednou za rok nechte zazářit sluníčko!

 

Mezi lidmi koluje spousta mýtů, zda je lepší sušit prádlo na slunci nebo raději v sušičce. Tato jednoduchá volba vám však může ovlivnit vaše zdraví, životní styl i peněženku. Ať už patříte mezi zastánce jedné z těchto variant, nebo se teprve rozhodujete, který způsob sušení by byl pro vás vhodnější, jistě stojí za to si společně projít výhody a nevýhody, které s sebou jednotlivé způsoby sušení prádla nesou. 

 

Pohodlí a žádné žehlení

Prvním a nejdůležitějším důvodem, proč lidé sušičku používají, je pohodlí a šetření času. Prádlo jednoduše vložíte do sušičky, do 2 hodin vytáhnete, poskládáte a uložíte do skříně. Sušička totiž prádlo načechrá tkaninu změkčí. Žádné věšení na šňůru, sundávání a dlouhé žehlení. Já prádlo ze sušičky vytahuji ještě hodně teplé, takže se dobře tvaruje a žehlička už není potřeba. Tou můžete doladit jen pár detailů. Pokud jste maminka na mateřské dovolené nebo jen nechcete plýtvat vaším časem starostí o prádlo, sušička je tou nejlepší volbou. 

 

Prádlo sušené venku nemusí být vždy voňavé

Také jste zaslechli, že pokud sušíte prádlo venku, je voňavější než to ze sušičky? Pokud žijete uprostřed lesa, tak tomu tak může být. Pokud ale sušíte prádlo ve městě, často načichne znečištěným venkovním prostředím smogem. Stačí, aby sousedi začali grilovat a můžete si být jistí, že prádlo vonět rozhodně nebude. To se u sušičky nestane. Prádlo vytažené z ní má neutrální vůni. Pokud ale přece jen chcete, aby vaše prádlo vonělo čistotou, přidejte k prádlu parfém, který ho krásně provoní. Z našeho sortimentu vám můžeme nabídnout Mámin bestseller Parfém do sušičky, který se postará o dlouhotrvající mýdlovou vůni. 

Vzor Svatba Banner Úvodka na Facebook-3

 

Sušení na slunci navrací prádlu bělost

Prádlo sušené na slunci urychluje proces sušení, šetří vaši peněženku a světlé prádlo rozjasní. Působení slunečních paprsků na prádlo může také dopomoct ke zmizení/vybělení některých fleků. Na prádelní šňůru tedy dávejte zejména bílé a světlé kousky, které slunce krásně vybělí. Počkejte si, až skončí pylová sezóna a následně doporučuji vyprat a vyvěsit všechny bílé košile, halenky, trička, plenky, peřiny, polštáře, povlečení, deky, ručníky a utěrky. Rozzáří se a budou déle vypadat jako nové. Tohle opakujte každé léto.

 

Sušička uleví alergikům

Pokud sušíte prádlo venku, snáze se do něho dostanou pyly prach. Vlhké prostředí zase napomáhá výskytu plísní. U sušičky je tomu naopak. Kvůli vysoké teplotě zničí všechny bakterie, prádlo je tedy zcela dezinfikované. Filtr je navíc schopen zachytit všechny alergeny

Vzor Svatba Banner Úvodka na Facebook-2_1

Zničené prádlo

Často se setkáváme s názorem, že sušička prádlo zničí. Většinou je ale na vině časté praní, nevhodně zvolený program a kvalita materiálu. Sušička naopak může být prádlu velmi prospěšná, přispívá k odstranění žmolků. Vyhnete se také přesušenému a vybledlému prádlu. Sluníčko sice krásně vybělí bílé oblečení, ale to barevné díky němu vybledne.  

 

Kde více ušetřím?

Sušák na prádlo pořídíte za pár stovek korun, navíc u něho nemusíte řešit provoz. Je zdarma. Jedná se tak o finančně výhodnější alternativu. Technologie ale postupují dopředu, a tak se i sušení stává více a více úspornějším. Za sušičku si budete muset pár tisíc připlatit. Dají se ale najít i levnější alternativy začínající na 7 tisících. Ve výsledku je jen na vás přijít na to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám, individuálnímu domovu a životnímu stylu.