Jak přírodně čistit domácnost

Přemýšleli jste někdy o tom, jak některé čisticí prostředky, které doma používáte, můžou nezdravě ovlivnit váš organismus? A to myslím i přes to, že používáte rukavice! Představa, že si chráníte ruce a přitom nakonec (kvůli vypařování) chemikálie vdechujete je opravdu nepříjemná.

Přitom řešení, jak se tomu uchránit je jednoduché - čistěte vaši domácnost přírodními surovinami. Stejně, jako to dělaly naše babičky a prababičky, nebo tak jako Máma. Společně se pojďme podívat, jaké přírodní suroviny jsou nejlepší. A nemusíte jít ani daleko - stačí se podívat do Vaší kuchyně.

 

Jedlá soda

Pokud chcete najít univerzální čistidlo, je to jedlá soda. Narozdíl od prací sody nedráždí dýchací cesty a pokožku. Při rozmíchání s horkou vodou a octem vyčistí témeř každou špínu a mastnotu. Dokonce výborně pohlcuje pachy, tudíž má veliké využití v kuchyni - povrchy, nádobí… Stačí smíchat s vodou, lžící octu a lžičkou soli.

 

 

Sůl

Sůl je skvělý přírodní čistič. Funguje jak v roztocích, tak i v pevném skupenství. Působí podobně jako jedlá soda - odmašťuje, pohlcuje pachy, odstraňuje vodní kámen i skvrny. Sůl je skvělá pomocnice v kuchyni. Dokonce v kombinaci se sodou a octem umí uvolnit ucpaný odpad - stačí nasypat do odpadu jeden díl soli, jeden díl sody, zalít to octem a po chvíli zalít horkou vodou.

  

 

Citrónová šťáva + Olivový olej = Leštěnka

Pro milovníky dřevěného nábytku (nebo podlah), mám skvělý tip. Stačí nanést na hadřík olivový olej s citronovou šťávou (1:1) a můžete leštit! Také lze použít jen olivový olej na potření dřevěného náčiní v kuchyni, prodloužíte tak jeho životnost. Půlku citrónu (klidně i vymačkaného) můžete přidat do myčky nádobí pro pohlcení pachů. Proto také například v Mámině Gelu na nádobí najdete jablečno-citronovou esenci, která eliminuje zápachy. 

 

Ocet

Ocet se hodí do univerzálních čisticích roztoků do každé domácnosti. Stačí ho smíchat v poměru 1: 2 s vodou a dosypat to lžící jedlé sody. Pokud byste chtěli, aby vám čistidlo lépe vonělo, přidejte pár kapek esenciálního oleje. Můžete ho použít na všechny povrchy v domácnosti - do koupelny, kuchyně, na podlahy, poličky… Ocet je také skvělý čistič na okna - stačí 2 lžíce octa na hrnek vody.

 

 

 

Mámino čisto - šetrné k přírodě, účinné v domácnosti

A pokud chcete najít kompromis mezi přírodními surovinami a účinnými čisticími prostředky, zvolte Mámino čisto. Pomůže vám zvládnout úklid domova šetrně a zároveň s opravdovou čistotou.

 

 

Nezapomeňte naši cestu sledovat také na Instagramu a Facebooku.

 Máma